הפקולטה לעיצוב

שנקר

עכשיו

הפקולטה לעיצוב

ברוכים הבאים
לתוכנית לתואר שני בעיצוב.

עיצוב הוא כלי אסטרטגי רב משקל במאה ה-21. הוא מעודד שינויים ברמה המוסדית, החברתית, הטכנולוגית והכלכלית. אלה ימי הרנסנס של העיצוב. מעצבים נמצאים היום בכל מקום – במעבדות מחקר ובמפעלים תעשייתיים, במערכות חינוך ובארגונים חברתיים, במסחר, במחקר ובתווך שבין כל אלה. לשם כך על העוסקים בעיצוב להכיר לא רק את מתודולוגיות העיצוב על בוריין, אלא גם להבין את המציאות העסקית, את הטכנולוגיה המתפתחת ללא הפסקה, את רוח ההווה והעתיד, וגם את ההשלכות האתיות של עבודתם ואת השפעתו של העיצוב על החברה ועל הסביבה.

התוכנית לתואר שני בעיצוב עונה בדיוק על המנעד העצום של דרישות אלה, ומספקת אגב כך סביבת לימודים עדכנית ומאתגרת, המעודדת חקר, יצירתיות, חשיבה ביקורתית ואחריות מקצועית.

התוכנית לתואר שני בעיצוב (M.Des.) היא תוכנית לימודי המשך לסטודנטים בעלי תואר ראשון בעיצוב, הנדסה ותחומים משיקים. היא נמשכת שנתיים ופורשת בפני המצטרפים אליה לימודי עיצוב מתקדמים, תיאורטיים ומעשיים, שיעמיקו את ההבנה של הסטודנטים בשימושים שונים בעיצוב. התוכנית יוצרת מסגרת אסתטית, תיאורטית וטכנולוגית עם דגש חזק על פרויקטים אינטר- וטרנס-דיסציפלינריים, המשלבים בין מדע, טכנולוגיה וחברה.

כל אחד מקורסי הסטודיו בנוי סביב נושא מרכזי שאליו מתייחסים הסטודנטים. זהו מארג רחב המקיף אתגרים בנושאים שונים, מסוגיות עכשוויות בוערות ועד לתרחישים מאתגרים לעתיד: מקורות אנרגיה חלופיים, אורבניזציה מואצת, תחזיות לתזונה, מקורות חלבון חלופיים, מגמות בחינוך ועוד.

קורסי הבחירה מאפשרים לסטודנטים להצטרף לפרויקטים קיימים או ליזום פרויקטים משלהם במרכזי מחקר בשנקר ובתוכניות הגלובליות הקשורות למכללה, כגון SUGAR, GDTA ואחרים, במגוון תחומים, ביניהם חדשנות בטקסטיל, חשיבה סביבתית, עיצוב אינטראקציה ופיתוח סביבות למידה עתידיות. בקורסים אלה נדרשים הסטודנטים להתמודד עם אתגרים מעשיים וצוברים אגב כך ניסיון בעבודה עם חברות וארגונים. המסגרת כוללת קורסי סטודיו מעשיים, קורסים תיאורטיים במחקר עיצוב, סדנאות וקורסים בניהול עיצוב ויזמות.

התוכנית לתואר שני כוללת קורסי עיצוב מיוחדים לבוגרי לימודי הנדסה ודיסציפלינות אחרות שאינן קשורות לעיצוב במסלול ייחודי. המסלול נועד להעניק הבנה של מתודולוגיות, פרקטיקות ותיאוריה של עיצוב לפני שיצטרפו לתוכנית הכללית, כדי שיוכלו לקחת חלק בפרויקטים אינטר-דיסציפלינריים שיתופיים ולחלוק את ההבנה משותפת של האתגרים הניצבים בפני צוותים מולטי-דיסציפלינריים. בתהליך זה סטודנטים וצוותי פרויקטים לומדים כיצד לפתח אסטרטגיות התמודדות בהנחיית סגל המרצים.

אנו שואפים להביא את הסטודנטים לפיתוח והעמקת נקודת מבט אישית ייחודית על עולם העיצוב העכשווי, תוך הרחבה בלתי פוסקת של ידע בתחומים שונים, שיתוף פעולה עם מרצים מכלל סגל ההוראה בשנקר, כמו גם עם מומחים ומוסדות אקדמיים נוספים ברחבי העולם. אני מאמינים שכל אלה יעניקו לכל סטודנטית וסטודנט את ההזדמנות והכלים לחדד, להרחיב ולהעמיק את הכישרון איתו באו לעולם, כך שיוכלו להשתלב ולהתקדם בקריירה המקצועיות שלהם ובה בעת גם להותיר את חותמם על החברה והעולם בו אנו חיים.

אתם מוזמנים ליצור קשר, לשאול, להתייעץ ולבוא להצטרף אלינו.

בברכה,
ד״ר מאיה שמיילוב, ראש התוכנית לתואר שני בעיצוב