הפקולטה לעיצוב

שנקר

עכשיו

הפקולטה לעיצוב

ברוכים הבאים
למחלקה לעיצוב פנים מבנה וסביבה.

הבית בו אנו מתעוררים ושוכבים לישון, אוכלים ומארחים, בו אנו שמחים ולעיתים עצובים, הרחובות בהם אנו הולכים מן הבית ובחזרה אליו, החללים הציבוריים המשמשים אותנו – נמלי התעופה ומרכזי הקניות, מקומות הבילוי והפנאי וגם מוסדות הממשל ובתי החולים, המרחבים הפתוחים שמעבר לערים, לעיירות ולכפרים בהם אנו חיים, המרחבים הוירטואליים בהם אנו משוטטים – כמה שאלות רעיונות ופרקטיקות כל אלה מזמנים לאנושות, וכל אלה שייכים לנו – מעצבי הפנים, המבנה והסביבה.

עיצוב הוא הבסיס והערך המוסף של עולם הטכנולוגיה, וחללי ההווה בהם אנו מתקיימים וגם אלה השייכים לעתיד, דורשים כולם את עינו של המעצב, זה שנושא את החזון, ויודע ויידע לתכנן ולהוציא לפועל. וכך יש דרישה הולכת וגדלה למעצבי פנים ומרחב. כאלה שיכולים להקל ולהנעים את שהותנו ופעילויותינו בחלל וגם להציב לעיתים מראה ביקורתית לחברה בה אנו חיים.

ובכל אלה אנו עוסקים – לומדים ומלמדים – במחלקה לעיצוב פנים, מבנה וסביבה. אנחנו מציבים את השאלות והצרכים האנושיים האלו למבחן ומאפשרים לכל סטודנטית וסטודנט לנווט את דרכם לאורך הלימודים על פי תחומי העניין ונטיות לבם – כי רק ככה נוכל לאתגר הגדרות מקצועיות קיימות ולפתח ולהמציא חדשות.

ואיך כל זה קורה? בדרך כלל בסטודיו, שהוא הקורס המרכזי בלימודים , וסביבו מתרכזים כל תחומי הידע במחלקה. בסטודיו שואלים את השאלות המרכזיות ומנסים להגיב אליהן באמצעות מגוון כלים טכניים ותיאורטיים שמקבלים בקורסים אחרים. רוצים לחשוב על תערוכה? כדאי שתלמדו היסטוריה של תערוכות. רוצות לעצב חלל מגיב ומשתנה? קחו שיעור ב-grasshopper. מה לגבי חיים ללא אנרגיה פחמית? הצטרפו לסדנת אמן עם מומחה מחו"ל שיודע הכל על תאים סולריים ומחזור מים.

אנחנו, סגל המחלקה, מאמינים בחופש מחשבה וביצירתיות, ומאפשרים לסטודנטיות ולסטודנטים שלנו לשלב את הידע שהם מביאים איתם עם הלימודים והמומחיות המקצועית הנלמדת במחלקה. חללי תערוכות, חנויות, חינוך, מרחבי פנאי, עבודה ומגורים, פיתוח חומרים חדשים, חוויות חדשות, או סביבות אקולוגיות, כל אלה נלמדים במחלקה. החל ביתרונות, באפשרויות ובחסרונות של ריהוט חלל במוצרי איקאה ועד פיתוח תפיסות וטכנולוגיות חדשניות.

בואו לשמוע אותנו, לשאול, להיוועץ.
אני, צוות המחלקה וסטודנטים, נמצאים כאן בשבילכם.

יהושע גוטמן, ראש המחלקה.