הפקולטה לעיצוב

שנקר

עכשיו

הפקולטה לעיצוב

ברוכים הבאים
לתואר שני בעיצוב ופיתוח משחקים דיגיטליים.

העשור השני של המאה ה-21 מציג לעולם לראשונה דור שגדל עם משחקים דיגיטליים ופיתח מיומנויות של אוריינות משחקית. משחקים דיגיטליים משנים את הדרך בה אנו חווים סיפורים, מאיצים פיתוח של טכנולוגיות חדשות ומהווים כלי משמעותי בעולם המדיה הדיגיטלי ומרכיב מרכזי בהתפתחות של מגמות וטרנדים בתרבות העכשוויות.

מגפת הקורונה חוללה תהליך של האצה וחיזוק של מגמות טכנולוגיות אלו, ומעבר לפלטפורמות מקוונות בכל תחומי החיים. לתהליך זה השפעה רבה על עולם המשחקים הדיגיטאליים. אינטראקציה וירטואלית הפכה להיות גורם מעצב מרכזי ביחסים אנושיים, בהתנהלות חברתית ובהתנהלות שוק העבודה. מערכת משחקית מאפשרת לארגן מחדש את ההתנסות הווירטואלית בכל תחומי החיים. הגבולות הפיזיים שעיצבו את עולמנו התפוגגו עם המעבר לעבודה וחיים חברתיים בעולמות וירטואליים.

אנו חווים חוויה חדשה של מהירות, נגישות ונוחות למידע, אנשים ומוצרים. לא בכדי, תעשיית המשחקים משגשגת מאז פרוץ המגיפה. משחקים דיגיטליים נותנים מענה רגשי וחברתי לחוויית הבידוד והניכור שהניתוק מהעולם הפיזי יוצר. משחקים מאפשרים את המגע והקהילתיות החסרים בעולם המתבסס ברובו על תקשורת דיגיטלית. המסר המרכזי העולה בתקופה זו מתעשיית המשחקים הוא Play Together Apart שמשמעו- גם כשאתם לבד- אתם משחקים ביחד.

התואר השני בעיצוב ופיתוח משחקים דיגיטליים בשנקר הינו תכנית הלימודים האקדמית הראשונה בישראל, המיועדת להכשרת סטודנטים במסלול המעודד מחקר וחדשנות.

תכנית הלימודים נבנתה מתוך הבנה כי התחום האינטרדיסציפלינרי של משחקים דיגיטליים דורש התמחות במגוון של קורסים המכשירים את הסטודנטים בשימוש בתכנות ובטכנולוגיות הקיימות כיום בתעשייה.

התכנית מציעה מסגרת ייחודית ובלעדית, המאפשרת לקראת תואר מוסמך בלימודים אקדמיים של משחקים דיגיטליים. הלימודים מעניקים השכלה נרחבת בתחומי העיצוב והפיתוח של משחקים דיגיטליים מתוך הבנה כי הכשרה בינתחומית בהנדסה ועיצוב בדגש על חשיבה מחקרית תקנה לבוגרי התואר יתרון רב בפעילות עתידית בתעשייה.

מבנה הלימודים מאפשר פיתוח של שפה משותפת למחקר בין-תחומי ולעבודה בצוותים. סטודנטים בתכנית ילמדו לחקור וליצור כדי להפוך למנהיגים בתעשיה, אמנים, מעצבים כותבים, מפתחים, תיאורטיקנים ויזמים בתחום. הלימודים מתקיימים בשיתוף עם תעשיית וקהילת המשחקים המשגשגת בארץ ובעולם.

גם מרחב התעסוקה והמחקר ההולך וגדל של שוק המשחקים הדיגיטליים מושך אליו מתעניינים רבים, המגיעים מתחומי רקע שונים השואפים לקריירה מקצועית בתעשיית המשחקים – בין אם כיזמים היוצרים משחקים עצמאיים, או כחלק מצוות פיתוח של משחקים בקנה מידה גדול. ועל כל אלה נותן המסלול מענה ומכין את בוגריו לעולם החדש.

אתם מוזמנים ליצור קשר, לשאול, להתייעץ ולבוא להצטרף אלינו.

בברכה,

ד"ר ורד פנואלי, ראש המסלול לתואר שני בעיצוב ופיתוח משחקים דיגיטליים